Berušky

Vrátit se zpět

Třídní učitelky: Lenka Peková, Patricie Klesová

Třídní email: PekovaLe@ms70.plzen-edu.cz

Provozní doba naší třídy: 6.45 – 16.30 hodin (6.00 – 6.45 Stonožky)

O čistotu na třídě a přípravu pelíšků se stará: Markétka Modráková

O naše plná bříška se stará: Evička Šedová

 

Třídní program na školní rok 2017 – 2018

Zavazadlo a jeho cesta

Byl jednou jeden neobyčejný kufr a ten velice rád cestoval se svým majitelem. Bok po boku objevovali místa, o kterých se nám může jenom zdát, a zažívali dobrodružství, která by vydala na sto knížek.
 Nenechte se ale, děti, zmást. Ten kufr – jmenoval se Zavazadlo – byl výjimečný. Dole, tam, kde obyčejné kufry mají maximálně kolečka, mělo Zavazadlo dvě krátké, chlupaté nožky se čtyřmi prsty, s jejichž pomocí dokázalo běžet rychleji než leckterý kluk nebo holka od vás ze třídy.
 Jednou, když se svým majitelem zase putovali po světě a poznávali nová místa a jejich obyvatele, stalo se něco strašného! Zavazadlo se ztratilo! Ať se dívalo, kam se dívalo, ať běhalo z místa na místo seberychleji, ať volalo a naříkalo, jak hlasitě chtělo, majitele nenašlo. A tak se stalo, že Zavazadlo zůstalo úplně samo a mělo strach.
 A jak tak bloudilo po světě a hledalo místo k odpočinku, došlo až k jedné školce, do které chodí samé hodné děti. Děti přijaly Zavazadlo mezi sebe a dohodly se, že Zavazadlu pomohou najít cestu domů za jeho milovaným majitelem.
 Samozřejmě, že to nebude lehká cesta. Děti a Zavazadlo pravděpodobně budou muset projít veliký kus světa, možná se cestou naučí mnoha novým věcem a poznají spoustu nových kamarádů. Možná se společně dostanou do míst, kde ještě nikdy nebyli ani jejich rodiče! Ta cesta bude asi dlouhá, ale jsem si jistá, že když budou všichni táhnout za jeden provaz, bude především úspěšná! Takže, milé Zavazadlo, neměj strach! Jsou tady nesmírně šikovné děti, které ti se vším tvým trápením pomůžou!
 A když bychom se cestou dostali i do zemí daleko za sedmero horami a řekami, můžeme si na památku koupit nálepku, kterou přilepíme na Zavazadlo 🙂