Berušky

Vrátit se zpět

Třídní učitelky: Lenka Peková, Patricie Klesová

Třídní email: PekovaLe@ms70.plzen-edu.cz

Provozní doba naší třídy: 6.45 – 16.30 hodin (6.00 – 6.45 Sluníčka)

O čistotu na třídě a přípravu pelíšků se stará: Markétka Modráková

O naše plná bříška se stará: Evička Šedová

 

 

Třídní vzdělávací program 2018/2019

„Náš kamarád skřítek Bedřich“

Charakteristika:

Náš třídní vzdělávací program úzce navazuje na školní vzdělávací program. Hlavním motivem obou programů jsou skřítci. Ti nás budou provázet celým školním rokem. Skřítek Waltřík je skřítek naší školky, avšak my, Berušky, máme ještě svého vlastního skřítka. Skřítka, který se během prázdnin objevil u nás ve třídě a chce se stát naším kamarádem. Ze začátku bude možná plachý a chvilku potrvá, než se nám ukáže.

Ale to se nemůžeme divit, nic o něm nevíme a on neví nic o nás. Nejdřív musí zjistit, kdo jsme my a jestli mu neublížíme. Teprve pak se s ním můžeme pokusit seznámit a zjistit, kdo to je, jak se jmenuje a jak se k nám dostal. Vymyslíme mu jméno? Každý přece nějaké má. Mohli bychom mu také pomoct poznat naší školku, okolí, tradice, svět…

Abychom skřítka nenechávali přes víkend samotného ve školce, každý pátek vylosujeme jméno někoho, kdo si ho na sobotu a neděli vezme s sebou domů a v pondělí nám společně povypráví, co o víkendu zažili.

Skřítek náš svět ještě moc dobře nezná, určitě bude velice zvědavý a bude se na všelicos vyptávat. A protože jsme kamarádi, vše ho rádi naučíme a ukážeme mu spoustu nových věcí.  Věřím, že se z nás během školního roku stanou dobří přátelé a společně zažijeme nejedno dobrodružství.